2021/01/22

Alina Boz Kimdir? Nereli, Boyu, Kilosu, Yaşı ve Göz ile Saç Rengi

Alina Boz 14 Haziran 1998 tarihinde Rusya, Moskova'da doğmuştur. Alina Boz'un annesi Rus Olga Boz, babası Bulgaristan göçmeni Türk'dür. Moskova'da doğduktan sonra 7 yaşına kadar Rusya'da yaşadı. 2005 yılında babasının işi nedeni ile İstanbul'a geldiler. İlkokula İstanbul'da başladı. Türkçe'yi de geldikten sonra öğrendi.

Türkiye'ye taşındıktan sonra dans ve tiyatroya başladı. Dokuz yaşında tiyatro eğitimi almaya başladı. Ardından ajansa yazıldı. İlk olarak Cesur Hemşire dizisinde Canan olarak rol alan Alina Boz küçük yaşta olmasına rağmen televizyon dünyasının aranan isimleri haline geldi. Ata Demirer ile Avea reklamlarında da rol alan Alina Boz bir çok reklam filminde yer almıştır.Soyadından dolayı Murat Boz ile akrabalığı olduğu yazılan Alina Boz, Murat Boz ile 2010 yılında Heygırl dergisinin kapak yüzü olmuştur. Havacılık meslek lisesinde okumaktadır 1.72 boyunda olan Alina Boz 50 kilo ağırlığındadır.

Alina Boz, 1 Aralık 2013 – 16 Şubat 2014 tarihleri arasında atv'de yayınlanan komedi türündeki "Cesur Hemşire" adlı dizide Hakan Yılmaz, Şebnem Bozoklu, Yeliz Şar, Tuluğ Çizgen, Sezai Aydın, Çağlar Çorumlu ile beraber rol aldı.

1 Aralık 2014 tarihinden itibaren "Paramparça" adlı dizide Alina Boz, Hazal karakterini canlandırırken; Ebru Özkan, Burak Tozkoparan, Cemal Hünal, Nursel Köse, Civan Canova, Ahu Yağtu ile birlikte rol almakta.

24 Nisan 2020'de Netflix'te başlayacak olan Aşk101 dizisinde yer alacaktır. Dizide Eda karakterini oynayacaktır.

2021 yılında Maraşlı dizisinde başrol oynamaktadır. Aynı zamanda dizide Türkü Su DemirelGizem KalaBurak DenizMelis İşiten gibi isimler de yer almaktadır.

Güncellendi: 22.01.2021
İçindekiler:
Alina Boz Kimdir
Alina Boz Boy Kilo
Alina Boz Kaç Yaşında
Alina Boz Boyu
Alina Boz Kilosu
Alina Boz Sevgilisi


Alina Boz Kaç Yaşında

14 Haziran 1998 doğumludur.


Burcu

İkizler


Doğum Yeri

Rusya, Moskova


Alina Boz Boy

173 cm


Alina Boz Kilo

50 kg


Saç Rengi

Açık Kahverengi


Göz Rengi

Mavi


Sevgilisi / Eşi

Bilinmiyor


Eğitim

Özel Gökjet Havacilik Mesleki̇ Ve Tekni̇k Anadolu Li̇sesi̇


Sosyal Medya Hesapları

  • Instagram Adresi İçin Tıklayın
  • Twitter Adresi İçin Tıklayın

Bu yazımızda sizlere Alina Boz Kimdir?, Alina Boz Boyu Kaç, Alina Boz Kilosu Nedir, Alina Boz Boy Kilo, Alina Boz Kaç Yaşında ve Alina Boz Sevgilisi hakkında bilgi vermeye çalıştık. MagazinTur'un bir sonraki yazısında görüşmek üzere.

Kaynak:
Haber7
Sabah
Yorum Yap