2022/01/03

Burcu Özberk Boy Kilo, Nereli Yaşı Burcu Saç ve Göz Rengi, Bilinmeyenleri

Burcu Özberk, 12 Aralık 1989 doğumlu Eskişehir'li Türk dizi ve tiyatro oyuncusudur. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı tiyatro bölümü mezunu olan Özberk, İlk ekran deneyimini Muhteşem Yüzyıl dizisinde yaşamıştır, bu dizide canlandırdığı Huricihan Sultan karakteri ile beğeni kazanmıştır.

Aşk Aptalı, Marquis de Sade Quills, Woyzeck Masalı ve Küçük Burjuvalar  gibi oyunlarda yer almıştır. Güneşin Kızları adlı dizide Nazlı karakterini canlandırarak oldukça ünlenmiştir. 2015'de beğenilen dizi Güneşin Kızları'nda Nazlı Yılmaz rolünü oynamıştır.

Aynı zamanda bu onun ilk başrolüdür. Daha sonra oynadığı bütün dizilerde başrol oynamış olan Burcu Özberk Şahane Damat'ta Melike Sağlam rolünü oynamıştır. Aslan Ailem dizisinde Burcu karakterine de hayat veren başarılı oyuncu Direniş Karatay dizisinde Türkan rolüyle tekrar beğenileri kazanmıştır.

2019 yılında Çağlar Ertuğrul, Hira Su Yılmaz, Umutcan Ütebay, Yılmaz Kunt ve Asena Tuğal gibi isimlerin yer aldığı Afili Aşk dizisinde Ayşe karakterine hayat vermektedir. Coca - Cola ve Yedigün reklamlarında da yer alan Burcu Özberk kariyerinde 2 ödül almış ve 3 kezde aday gösterilmiştir.

2016'da 11. Makinistanbul Medya, Sanat ve Spor Ödülleri tarafından Yılın Sosyal Medyada En Sevilen Ünlü İsmi ödülünü kazanmıştır.  2019'da Türkiye Gençlik Ödülleri tarafından En iyi kadın sinema oyuncusu ödülünü almayı başarmıştır. 

2021 yılının yılbaşı programında O Ses Türkiye yarışmasına katılmıştır. Ebru Gündeş dönmediği için hayal kırıklığına uğradığını söyledi. Hande Erçel ile küs olduğu dedikoduları gerçeği yansıtmamaktadır. 2022'nin yılbaşında verdiği bir röportajda bu dedikoduların gerçeği yansıtmadığını, Hande ile arasında sıkı bir dostluk olduğundan bahsetti. İlhan Şen ile aşk yaşadığı haberlerini ise yalanladı.

2020 yılında Fox Tv ekranlarında yer alan Çocukluk dizisinde yer almıştır. Fakat bu dizi Ekim ayında başlayıp Aralık ayında final yapmıştır. 2021 yılında Fox Tv'nin sevilen dizisi Aşk Mantık İntikam'da Esra Erten rolüyle yer almaktadır.

Güncellendi: 3.01.2022 20:3Doğum Adı

Burcu Özberk


Doğum Tarihi

12 Aralık 1989


Burcu

Yay 


Doğduğu Yer

Eskişehir


Mesleği

Oyuncu

Boyu

Başarılı, güzel ve milyonlarca kişinin sevdiği Burcu Özberk 162 cm boyundadır.


Kilosu

Türk dizilerinin güzel yüzü Burcu Özberk 54 kg'dir.


Saç Rengi

Koyu Kumral 


Göz Rengi

Kahverengi


Sevgilisi

İlhan Şen (Yalan Haber)

Burcu Özberk'in Afili Aşk'ta rol arkadaşı olan İlhan Şen ile sevgili olduğu yönünde söylentiler vardır. 2022 yılbaşında verdiği bir röportajda sosyal medyada yer alan resimlerin montaj olduğunu söyledi. Bunu haber yapan habercilere ise sitem etti.

Bilinmeyenleri


  • Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı mezunudur.
  • Coca Cola ve Yedigün reklamlarında yer almıştır. 
  • 11. Makin İstanbul Medya Sanat ve Spor ödüllerinde yılın sosyal medyada en çok sevilen ünlüsü ödülünü kazanmıştır.

Yorum yaparsanız sevinirim. (Anonim olarak yapabilirsiniz)

Oynadığı Projeler
2019 – Afili Aşk (Ayşe Özkayalı) (TV Dizisi)
2018 – Aslan Ailem (Burcu) (TV Dizisi)
2017 – Direniş Karatay (Türkan) (Sinema Filmi)
2017 – Badem Şekeri (Ayşe) (TV Filmi)
2016 – Şahane Damat (TV Dizisi)
2015-2016 – Güneşin Kızları (Nazlı) (TV Dizisi)
2013-2015 – Muhteşem Yüzyıl (Huricihan Sultan) (TV Dizisi)

2 yorum

  1. vaybe amk neymişim haberimiz yokmuş

    YanıtlaSil
  2. Hadi tuttu tutmadı oynayalım. Alttaki Burcu Özberk'in Eskişehir'li olduğunu bu yazıdan öğrendi.

    YanıtlaSil

Yorum Yap (Patnoslu Sen Hariç)
EmoticonEmoticon